Çatlak - STRIORT | Çatlak Onarımı

ÇATLAKLAR

Biz kadınlar her zaman genç, pürüzsüz görünen bir cildin hayalini kurarız. Ancak bir sabah yüzde sivilce, el lekeleri veya göbek bölgesindeki çatlaklara uyanabiliriz. Karşılaştığımız cilt sorunlarının bir kısmıdan kurtulmak daha kolayken bazılarını uzunca süreler taşımak durumunda kalabiliyoruz. İyileşme süreçleri farklılık gösterse de ortak tek bir noktaları var, o da öncesinde cilde iyi bakmak ve önlem almak. Göğüs çatlakları, göbek çatlakları veya bacaklardaki çatlaklar… Çatlak oluşumu temelde tek bir noktaya dayanıyor, cildin gerilmesi… Bu gerilme vücudumuzun herhangi bir bölgesinde olup, cilt buna dayanıksızsa çatlak oluşumu söz konusu olabiliyor.

Çatlak Nedir?

Cildin kısa bir zaman aralığında fazla gerilmesiyle dermis bölgesinde çatlaklar oluşur. Dermis bölgesi kollajen ve elastin gibi liflerin olduğu , cilde esnekliği veren orta katmandır. Gerilmeyle birlikte ciltteki bu bağlayıcı liflerin bazılarında kopmalar görülür ki böylelikle de cildin ince üst tabakasında ince çizgiler halinde dışarıdan gördüğümüz yaralar oluşur. Derideki bu çatlaklardan dolayı damarlar görünmeye başladığından başlangıç için renkleri kırmızı ve mordur. Zamanla da Deri Çatlakları gümüşi beyaza dönerler.

ÇATLAKLAR NEREDE GÖRÜLÜR?

Öncelikle biz her ne kadar sadece kadınlarda oluyor sanıyor olsakta erkeklerde de sıklıkla görülebilen bir durumdur. Derideki çatlaklar en çok omuz, kol, karın, kalçalar, basenler, sırt ve alt sırtta görülür.

ÇATLAKLAR NEDEN OLUR?

  • Ergenlik
  • Ani kilo verme
  • Ağır kas çalışması
  • Hamilelik
  • Kilo almak
  • Steroid Kremler

B-DELUXE GÜZELLİK'de kullanmış olduğumuz özel sistem ile çatlak çizgilerinin üzerinde tek tek çalışarak oradaki collagen bağ dokunun güçlendirilmesini sağlıyor. İşlem, yapılan bölgede çatlakları onardığı gibi sıkılaşma da sağlamaktadır. Onarımı yapılan çatlaklarda yüzde 30 ile yüzde 80 aralığın da silinme gözlemlenir. Bu da kişinin deri yapısı ve iyileşme süreciyle bağlantılıdır.

KAÇ SEANS SÜRÜYOR ?

B-DELUXE GÜZELLİK'de herhangi bir lazer cihazı veya iğneli bir cihaz ile çalışma yapılmıyor.İşlemden sonra bölgede morluklar oluşuyor. Cilt yapısına göre geçme süresi 2 ile 7 gün arasında değişiyor. Seans aralıkları 21 günde bir olup, uygulama 2-2.5 saat sürmektedir.

Hiçbir leke kalmıyor

İşlem sonrasında günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. İşlemden sonra cildinizde herhangi bir kabuk, yara vb. şeyler olmaz. Herhangi bir leke kalmaz. Menstrual dönemde uygulama yapılmaz. Uygulama sonrasında direk olarak güneş ışığına maruz kalmaktan sakınılmalıdır.