MICROBLEDING-KIL TEKNİĞİ

KALICI MAKYAJ KAŞ KONTÜR UYGULAMASI

Kaş tamamen ifademizi değiştiren, yüzümüzdeki en önemli kısımlardan biridir. Duygularımızı ifade ederken de sıkça kullandığımız için göze çarpan da bir bölgedir. Kadınlar için kaş alma çocukluktan genç kızlığa geçişin adeta bir göstergesidir. Kaş alarak oluşturulan kavisler daha kadınsı bir görünüme sahip olmak için hala kullanılmakta.

Bunu yaparken hatalı birkaç uygulama ile kaşlarının doğallığını bozmuş kişiler için de kaş kontör uygulaması kurtarıcı sayılabilir. Bu bozukluk bakışlarınızdaki ifadelerin anlamsızlaşmasına dahi yola açabilir. Kaşın rengini, kıl yoğunluğunu, kavisini yüz tipinize uygun hale getirmek aradığınız çekiciliğe kavuşmak için mükemmel bir yöntemdir.

Kıl Tekniği ile Kaş Kontürü Nasıl Yapılır?

Doğal kaş kıllarının arasında ince çizgi halinde kıl çizimleri yapılarak uygulanan kaş kontörleme yöntemidir. Uygulama tamamen doğal boyalarla yapılmakta, hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Uygulama yapılırken yüz tipi, kaş rengi ve deri hassasiyeti hesaba katılarak uygun çizim yapılır. 

Uygulama sonunda doğal kaşlardan ayıramayacağınız mükemmel oranda kaşlara kavuşursunuz. Kaşlarınızın seyrekliği tamamen yok olur, daha sık ve düzgün kaşlara sahip olursunuz.

Kaş Kontürü Kimlere Uygulanabilir?

Kaş şekli bozuk ve asimetrik olanlar.

Kaş rengi soluk olanlar.

Yanlış müdahaleler sonucu kaşı seyrekleşmiş olanlar

Yanlış kavis verilmesi sonucu kızgın ifadeye sahip olanlar

Kaşlarının inceliğinden şikayetçi olanlar

Yanık ya da dikiş izi nedeniyle kaşını kaybedenler

Düşük kaş yapısından dolayı üzgün gibi ifadesi olan kişilere

Kaş Kontürü Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Regl döneminde uygulama yapılmaması daha uygundur.

Direkt güneşe maruz kalınmamasına dikkat edilmelidir.

Çok sıcak su ve yoğun buhara maruz bırakılmamalıdır.

Kaşlar uygun bir şekilde kapatılarak solaryuma girilebilir.

Uygulama sonrası deride dökülmeler olabilir, bunun için mutlaka uygulamayı yapan uzman kişiler tarafından önerilen uygun kremler kullanılmalıdır.

Kaş kontürü yapıldıktan sonra, uygulama yaptıran kişi rahatlıkla sosyal hayatında dönebilir.