İğneli Epilasyon

İĞNELİ EPİLASYON

İğneli epilasyon işlemi kıl köküne akım verilerek yapılır. Köke ilk önce akımsız girilir, sonrasında köke akım verilir ve tekrar akım kesilip kökten çıkılır. Galvanik akımla çıkan bir yöntemdir. İğnenin ucundaki akım kıl kökündeki papilyayı yakar ve kalıcı çözüm sağlar.

İğneli epilasyon işlemi  genelde ayva tüylere ve beyaz köklü kıllara uygulanır.  Dakika usulü ile çalışılır, uygulamadan sonra bölgeye onarıcı kremler ve güneş koruyucu krem sürülmesi gerekmektedir.  Yazın yapılması yüz için uygun değildir, ertesi gün ve aynı gün makyaj yapılmamalı, sıcak su değdirilmemeli ve en az 3 gün solaryum işleminden kaçınılmalıdır.

İğneli Epilasyon İle Epilasyon Karşılaştırması

İğneli ve Epilasyonlar arasındaki fark, daha çok uygulanma alanlarını içermektedir. Epilasyon çoğunlukla kalın ve koyu renkli kıllarda başarı sağlayıp ince ve sarı tüylere çok fazla etki edememektedir. Buna rağmen iğneli epilasyon ise ince ve sarı renkli tüylerden kalın ve koyu renkli tüylere kadar etki etmektedir.

Açık renkli tüyler için uygulanan lazer epilasyonundan sonra iğneli epilasyon yöntemi tamamlayıcı bir görev taşır. Böylece iki emek gerektirmektedir.

 

İğneli Epilasyon Zararlı Mıdır?

İğneli epilasyonun hiçbir kimyasal ve radyoaktif zararı bulunmamaktadır.Uygıulama yapılan  bölgede hafif kızarıklıklar ve hafif kabuklanmalar meydana gelebilir,