Epilasyon

 EPİLASYON

Epilasyon, vücuttaki istenmeyen kılların köklerinin  ışınlar ile yok edilmesi işlemidir.Epilasyon ışığı, bildiğimiz ışıktan farklı olarak ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan Epilasyon ışını, kıla renginin veren melonin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl köküne yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder.

EPİLASYON KİMLERE UYGULANIR?

Epilasyon 18 yaşından büyük kıl ve cilt yapısı uygun olan herkese uygulanabilir.

EPİLASYON KAÇ SEANS SÜRER?

Epilasyonun uygulama süreci kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kişinin yaş, genetik, hormonal etkenler, kullanılan ilaçlar ve metabolik nitelikleri gibi etkenleri vücutta oluşan tüylerin yapısında rol almaktadır.Epilasyon sayesinde de vücutta oluşan kılların büyümesi yavaşlatılmakta ve durdurulmaktadır. Vücuttaki bazı tüylerin büyüme döngüsü nedeni ile uygulanan,Epilasyon uygulamasında seans süreleri artmaktadır. Sadece tüy yapısı değil tüy ve ten rengi de epilasyonun uygulama süresine etki etmektedir. Epilasyonda ilk uygulama ardından tüy yapısı ya da tüy ve ten rengi ne durumda olursa olsun tüylerin normalinden daha yavaş ve ince olarak çıktığı fak edilmektedir.

EPİLASYON KİMLERE UYGULANMAZ?

Epilasyon tamamen beyaz tüylere sahip kişilerde,sarı ve kızıl ayva tüylerinde,hamilelerde, sedef hastalığı gibi deri hastalıkları olanlarda, bazı önemli yan etkileri bulunan sivilce ilacı gibi ilaçlar kullananlarda, sistemik izotretinoin kullananlarda, kalp pili olanlarda,kanser hastaları ,kemoterapi gören ve epilepsi rahatsızlığı olan kişilerde önerilmiyor.